גם כלבי בית המחסה שלנו מתנדבים...

הקשישה הכועסת תמיד, שמזמן הפסיקה ליצור כל קשר עם הסובבים אותה, שרה ביידיש לכלבלב בחיקה. 
אדם קטוע רגליים, מוגבל בתנועה, נאבק להרים את ידיו בניסיון לחבק כלב. 
קשישה חסרת מנוחה, שמשוטטת במחלקה בלי הרף, נעצרת לספר על הכלב שהיה לה. הזיכרונות ממנו מלווים אותה עדיין.

כל ביקור כזה של כלבי מ"צער בעלי חיים רמת גן והסביבה" אצל קשישים המאושפזים במחלקות סיעודיות נמשך רק חצי שעה, ומשאיר אותנו עצובים, שמחים, נרגשים. המאושפזים הקשישים מתמלאים עניין. גם החשדנים שבהם מפשירים ומרעיפים חיבה, מלטפים, מספרים סיפורים, מחכים לפעם הבאה.
הכלבים, כדרכם, לא שופטים את היד המושטת באהבה – אם זה קשיש, אם הוא חולה, אם החיבוק קצר ואפילו אם לא כל כך נוח להם בתנוחה שמאפשרת לקשיש בכיסא גלגלים לגעת בהם. הם פשוט שמחים לאהוב ולקבל אהבה.
 
לפרויקט הגענו לאחר פנייה של הג'וינט-אשל, המעודדים קשר בין קשישים לבעלי חיים בתוכנית "הקץ לבדידות". מאז נובמבר 2012, שני כלבים מבית המחסה יוצאים פעמיים בשבוע לעשות טוב לקשישים המאושפזים במחלקות הסיעודיות.  ביוזמה מחממת הלב לקחו חלק שני מוסדות: בית בלב ברמת החייל ומשען ברמת אפעל.

אנחנו שואפים להרחיב את הפרויקט, אך לשם כך דרושים כמובן מתנדבים נוספים, ברוכי סבלנות ואמפתיה, שיכולים להגיע עם רכב ולעמוד במשימה הברוכה אך הלא קלה של ביקור במחלקות.

 
 
כלבים יתומים, שממתינים עדיין לבית, מושיטים ברצון כף שעירה ולשון אוהבת לאנשים הנמצאים בשלב הכי קשה ועצוב שיש. אנחנו בטח יכולים להצטרף אליהם.
 
המעוניינים להצטרף מוזמנים לפנות ליובל מנכ"ל העמותה yuval@spca.org.il
 

 

 

כל הזכויות שמורות © | עיצוב: פיגמנט | בניית אתרים: TQ-Soft |